Kolejny sukces Gminy Radomyśl Wielki
Gmina Radomyśl Wielki została laureatem Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2026 w kategorii „Opieka wczesnorozwojowa i senioralna”. To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem skutecznych działań podejmowanych przez samorząd na rzecz najmłodszych mieszkańców oraz seniorów, a także tworzenia przyjaznych warunków życia dla mieszkańców w każdym wieku.
W gronie nominowanych w kategorii „Opieka wczesnorozwojowa i senioralna” znalazły się Gmina Kamień, Gmina Trzebownisko oraz Gmina Radomyśl Wielki, która zdobyła główną nagrodę i tytuł laureata.
To jednak nie jedyne wyróżnienia dla Gminy Radomyśl Wielki podczas tegorocznej edycji konkursu. Samorząd znalazł się również w gronie nominowanych w dwóch innych prestiżowych kategoriach Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2026.
W kategorii „Miasta” nominację otrzymała Gmina Radomyśl Wielki wraz z Burmistrz Agnieszką Machnik, natomiast w kategorii „Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom” również doceniono działania radomyskiego samorządu.
Otrzymany tytuł laureata oraz kolejne nominacje są dowodem na to, że działania realizowane przez samorząd Gminy Radomyśl Wielki są zauważane i wysoko oceniane na szczeblu wojewódzkim. To także efekt wspólnego zaangażowania mieszkańców, samorządu oraz wszystkich osób działających na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.
– Dzięki otwartości na współpracę naszych mieszkańców oraz wspólnej trosce o rozwój lokalnej społeczności możemy realizować kolejne ważne inicjatywy. Te nominacje i wyróżnienie są sukcesem całej społeczności Gminy Radomyśl Wielki. To efekt wspólnej pracy mieszkańców, samorządu, oraz wszystkich osób zaangażowanych w rozwój naszej gminy. Nominację do nagród i tytuł laureata traktujemy jako wspólny sukces wszystkich, którzy każdego dnia działają na rzecz naszej gminy – mówi burmistrz Agnieszka Machnik.
.