Nowy asfalt na ul. Targowej już wkrótce
Kolejny etap modernizacji infrastruktury drogowej na terenie Gminy Radomyśl Wielki wkrótce stanie się faktem.
W postępowaniu przetargowym wyłoniono wykonawcę zadania obejmującego przebudowę odcinka drogi powiatowej relacji Ruda – Radomyśl Wielki (ul. Targowa). Inwestycja ma istotne znaczenie zarówno dla mieszkańców, jak i dla lokalnego układu komunikacyjnego.
Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe dotyczące realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi publicznej klasy Z, kategorii powiatowa Nr 1182R relacji Brzeźnica – Radomyśl Wielki w km 17+772,50 – 18+472,50 w miejscowościach Ruda i Radomyśl Wielki”. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo–Mostowe S.A. z Dębicy. Wartość inwestycji wynosi 750 987,96 zł brutto.
Prace obejmą przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 1182R przebiegającego przez miejscowości Radomyśl Wielki i Ruda. W ramach zadania jest wykonywana nowa nawierzchnia asfaltowa wraz z podbudową oraz warstwami wyrównawczą, wiążącą i ścieralną. Zakres inwestycji obejmuje także przebudowę rowu otwartego i zjazdów po prawej stronie drogi. Dodatkowo pobocza i zjazdy zostaną utwardzone kruszywem łamanym. Droga jest już w trakcie realizacji.
Realizacja inwestycji poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, komfort jazdy oraz stan infrastruktury drogowej na terenie gminy.