Rusza budowa placu zabaw w Rudzie
Burmistrz Agnieszka Machnik podpisała dziś umowę na realizację budowy nowego placu zabaw w Rudzie.
Inwestycja będzie kosztować 303 430,55 zł. Jej wykonawcą została firma Grupa EPX Paweł Matera z Pustkow, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Zgodnie z podpisaną umową zadanie ma zostać zrealizowane do 1 sierpnia bieżącego roku.
Nowy, ogólnodostępny i bezpłatny plac zabaw powstanie przy stadionie piłkarskim w Rudzie. W ramach inwestycji zamontowane zostaną nowoczesne i atestowane urządzenia do zabawy dla dzieci, m.in. zestaw ze zjeżdżalnią, huśtawki, trampoliny, bujaki, elementy edukacyjne oraz karuzela dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Projekt obejmuje również wykonanie małej architektury, w tym ławek, koszy na śmieci i stolika. Teren placu zabaw zostanie ogrodzony, a przy urządzeniach wykonana będzie bezpieczna nawierzchnia z mat przerostowych. Zadanie uwzględnia także likwidację barier architektonicznych oraz bezstopniowe połączenie z przyległym terenem i drogą powiatową nr 1169R.
Gmina Radomyśl Wielki pozyskała na realizację zadania dofinansowanie w wysokości około 230 tyś. zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach programu Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027.