I N F O R M A C J A
o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad
RAPORTEM O STANIE GMINY RADOMYŚL WIELKI ZA 2025 ROK
Burmistrz co roku do dnia 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej RAPORT O STANIE GMINY.
Rada Miejska rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi.
Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę. Sesja, na której odbędzie się debata odbędzie się w dniu 12 czerwca 2026 r. o godz. 13.30 w sali narad budynku Sokół w Radomyślu Wielkim.
W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie składa do Przewodniczącego Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób.
Zgłoszenie mieszkańców do udziału w debacie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, dzień ten przypada na 11 czerwca 2026 r.
Zgłoszenia przyjmowane będą w biurze Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Radomyślu Wielkim, Rynek 32, pok. nr 8 w godzinach pracy Urzędu.
Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.
W zgłoszeniu powinno się znaleźć imię i nazwisko oraz adres zamieszkania mieszkańca gminy zamierzającego wziąć udział w debacie oraz co najmniej 20 podpisów osób udzielających poparcia – wzór zgłoszenia stanowi załącznik do niniejszej informacji.
Zgłoszenia mieszkańców dokonane po 11 czerwca br. nie będą rozpatrywane. Brak udziału mieszkańców w debacie nad raportem nie stanowi przeszkody do dalszego procedowania nad raportem.
Burmistrz Radomyśla Wielkiego
/-/ mgr Agnieszka Machnik