Sukces radomyślanina

Powiększ
Mikołaj Kopacz brązowym medalistą mistrzostw Polski w szachach.

Mikołaj wywalczył 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Amatorów, które rozegrano 21 kwietnia w Sianożętach. W grupie do 1580 FIDE, gdzie rywalizowało ponad 100 zawodników Mikołaj pokazał swój talent szachowy. Nie przegrał ani jednej partii i zdobył imponujące 7,0 punktów na 9 partii. Tempo gry wynosiło 90 minut na partię + 30 sekund na ruch, przy łącznej liczbie 9 rund.

Ponadto Mikołaj zajął 8. miejsce na mistrzostwach podczas turnieju Blitza. Nie tylko wyprzedził wielu doświadczonych zawodników, ale również odbył symultanę z arcymistrzem Mateuszem Bartlem.

Podczas turnieju Mikołaj brał udział w szkoleniach z arcymistrzami Paklezą i Jakubcem i wystąpił na z nimi żywo podczas analizy partii z na kanale YouTube! Gratulujemy!