KORSOMANIA w Radomyślu Wielkim !

KORSOMANIA w Radomyślu Wielkim

 

W niedzielę 1 sierpnia 2004r. na stadionie w Radomyślu Wielkim odbył się festyn zorganizowany przez tygodnik „KORSO” z Mielca oraz władze samorządowe gminy Radomyśl Wielki.

Było wiele konkursów dla dzieci i młodzieży. Większość konkursów zdominowały dziewczęta

W konkursie rzutu piłką do celu zwyciężyła Ewa Ganczarska. W tworzeniu mumii z papieru toaletowego zwyciężyły Agnieszka Bartnik i Monika Kalemba. W wyścigu na nartach bezkonkurencyjne okazały się Alicja Ganczarska i Natalia Kozicka. W sztafecie z jajkiem zwyciężyły: Agnieszka Pasieczyńska, Joanna Kużdżał i Wioletta Wybraniec. W tworzeniu gadżetu z gazety wygrał Grzegorz Sypek. W sztafecie w workach zwyciężyli chłopcy w składzie: Bartek Giża, Wojtek Rusin, Arek Działo.

Duże zainteresowanie wzbudziły konkurencje fińskie: wbijanie gwoździa, podnoszenie pniaka, dmuchanie balona i picie piwa, do których przystąpiły 4  zespoły dwuosobowe. Zwyciężył zespół w składzie Jerzy Wybraniec i Adam Dąbek.

 

Odbył się konkurs na Miss Festynu, w którym po zadanich golenie balona, bicie piany, tańcach i autoprezentacji wygrała Anna Ganczarska, odbierając koronę z rąk Wiceburmistrza Radomyśla Wielkiego Stanisława Lonczaka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim  Jana Miękosia.

 

W przerwie między konkursami występowały zespoły: muzyczny „TEST” z Przecławia, cheerleaderek „FENSI” z Mielca, breakdance „BU-FU” z Mielca.

 

 

 

Na zakończenie festynu odbyła się licytacja prac młodzieży z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim (obrazy i serwety), z której uzyskano 635 zł. Kwota ta została przeznaczona dla chorego na białaczkę chłopca Pawła Czapigi z Dulczy Wielkiej.

Festyn sponsorowały firmy: „RUCH”, COBI, AVON, Hurtownia „Czardasz” z Radomysla Wielkiego oraz Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Henryk i Jan Giża z Radomyśla Wielkiego.

Po festynie odbyła się zabawa taneczna, do której przygrywał zespół „PLUS” ze Skopania.

 

 
2 sierpnia 2004