DNI RADOMYŚLA WIELKIEGO – 8 sierpnia 2004 r.

W ramach obchodów Dni Radomyśla Wielkiego odbyły się imprezy biegowe 24 Ogólnopolski Bieg im. Jacka Kozioła. Na dystansach 20 km – mężczyzn zwyciężył Grzegorz Czyż z Tarnowa z czasem 1.11.35; 10 km – kobiety zwyciężyła Barbara Paczos z Mielca czas 39.44.

Głównemu biegowi towarzyszyły biegi o Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego dla dzieci i młodzieży

* na 1000 m - do 13 roku życia , zwyciężył Szymon Kilian z Pnia, czas 3.12

* na 1500 m – do 16 roku życia, zwyciężył Dawid Wolski z Janowca, czas 4.26

Organizatorów biegu, propagatorów zdrowego i aktywnego trybu życia cieszy coraz liczniejszy udział dzieci i młodzieży z naszej Gminy.

W godzinach popołudniowych licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertów w wykonaniu Agnieszki Ryś z Radomyśla Wielkiego, Marcina Łabno z Tarnowa, Marii Krüger z Mielca. Wystąpiły także zespoły taneczne Fantazja” z Dulczy Wielkiej, „Akcent” z Radomyśla Wielkiego, prowadzone przez instruktora Centrum Kultury Panią Małgorzatę Rzegocką. Dla młodzieży zagrał zespół rockowy „Hazard” z Czarnej. Wszystkich rozbawił kabaret biesiadny „Fiesta”.

Dobrej zabawie nie przeszkodziła krótkotrwała burza z rzęsistym deszczem. Wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych na festynie tanecznym z zespołem „Favori” z Mielca. Nocne niebo nad Radomyślem rozświetlił pokaz sztucznych ogni.

Organizatorem tegorocznych Dni Radomyśla Wielkiego było Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim , pod patronatem Urzędu Miejskiego i Rady Osiedlowej w Radomyślu Wielkim.

 

 
8 sierpnia 2004