Nasza gmina najlepsza na Podkarpaciu

Powiększ
Nasza gmina najlepsza na Podkarpaciu
Radomyśl Wielki znalazł się na 16. miejscu wśród gmin miejskich i miejsko-wiejskich w kategorii „Innowacyjny samorząd” w rankingu opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. W tym zestawieniu to najwyższa pozycja samorządu miejskiego z Podkarpacia.

Opracowując ranking organizatorzy oceniali m.in. wdrażanie elektronicznych systemów obsługi mieszkańców, dostęp do internetu i do hot spotów, elektroniczny system informacji przestrzennej, zintegrowany system zarządzania gminą, liczbę uczniów przypadających na jedno stanowisko komputerowe w szkołach czy stanowiska komputerowe w gminnych placówkach dostępne dla mieszkańców.

Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego, nie ukrywa, że 16. lokata w zestawieniu Rzeczpospolitej w kategorii „Innowacyjny samorząd” to miła niespodzianka. - Ten wynik to dla nas spore i bardzo miłe zaskoczenie. Tym bardziej, że jesteśmy najwyżej sklasyfikowani w tej kategorii wśród gmin województwa podkarpackiego. Jest to jednocześnie dowód uznania dla gminy. Sami czasami nie zauważamy, jak wielki dokonał się postęp w zakresie nowych technologii i innowacyjności w samorządzie gminnym. Dotyczy to wyposażenia urzędu w elektroniczne narzędzia obsługi mieszkańców, możliwości ogłaszania zamówień publicznych przez internet, elektronicznego obiegu dokumentów czy ewidencji – komentuje Stanisław Lonczak.

 

17 lipca 2015