Coraz mniej sprzątania

Powiększ
Coraz mniej sprzątania
Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej odbyła się pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”.

Akcja odbyła się 26 września. Każda klasa uzyskała wiadomości, co należy zbierać. Uczniowie wyposażeni w rękawice i worki dostarczone z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim ruszyli w teren, aby pozbierać śmieci, które mogłyby stać się surowcami wtórnymi.

- Z zadowoleniem zauważono, że z roku na rok przynosimy coraz mniej śmieci w workach. Możemy stwierdzić, że mieszkańcy Dąbrówki Wisłockiej dbają o swoją miejscowość i nie zaśmiecają jej. Trzydzieścioro czworo uczniów z klas IV-VII prowadziło akcję sprzątania na odcinku 1,5 km (od pierwszego sklepu do kolejnego). Dwadzieścioro najmłodszych dzieci z klas: I i III wysprzątało najbliższe otoczenie szkoły, nowego placu zabaw oraz terenowej siłowni - informują nauczyciele z Dąbrówki Wisłockiej.

Finałem tegorocznej akcji było tradycyjne ognisko połączone z klasowymi rozgrywkami sportowymi, zabawami integracyjnymi. Każdy uczeń mógł samodzielnie upiec i zjeść kiełbaskę. Z dużą niecierpliwością nasi podopieczni czekali na pieczone ziemniaki. Nawet bardzo spieczone znajdowały amatorów.

 

 

29 września 2017