Konwentowe rozmowy

Powiększ
Konwentowe rozmowy
Dziś w Radomyślu Wielkim obradował Konwent Wójtów Powiatu Mieleckiego.

W spotkaniu oprócz włodarzy gmin i powiatu mieleckiego wzięli udział: przedstawiciel MPGK z Mielca (stąd sporo uwagi poświęcono tematowi gospodarki odpadami, również w kontekście finansowym) i komendant powiatowy mieleckiej policji (poinformował o idei ufundowania sztandaru dla mieleckiej komendy i poprosił o wsparcie finansowe tej inicjatywy przez samorządy).

Samorządowcy mówili o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na obwodnicy Mielca w Trześni i nowej drodze wojewódzkiej na Połaniec w Kliszowie, a także o odpowiednich rozwiązaniach projektowych przyszłego skrzyżowania drogi wojewódzkiej z Mielca do Tarnobrzega z nowoprojektowaną przeprawą mostowo-drogową z Mielca do Rzędzianowic.  

Wójtowie omawiali także zmiany w prawie (tzw. prawo wodne i kwota wolna od podatków), które będą miały spory wpływ na politykę finansową samorządów. Ponownie sporo czasu poświęcili też zagadnieniu organizacji zbiorowego transportu publicznego w powiecie mieleckim,  podatków i opłat lokalnych.

Z kolei władze powiatu zapowiedziały, że wstępnie na budowę chodników w przyszłym roku będą mogły przeznaczyć ok. 1,5 mln zł. Warto nadmienić, że w 2018 r. dożynki wojewódzkie najprawdopodobniej odbędą się w Mielcu.

11 października 2017