OSA w Dąbiu

Powiększ
OSA w Dąbiu
W Dąbiu powstanie plac rekreacyjny ze sprzętem rehabilitacyjnym. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Otwartych Stref Aktywności.

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki wciela właśnie w życie program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej charakterze wielopokoleniowym, czyli Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Skorzysta na tym także Gmina Radomyśl Wielki.

Ministerialna dotacja

Resort ogłosił już listę samorządów i innych podmiotów, które otrzymają dofinansowanie. - Wśród nich znalazł się wniosek Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim, który zamierza uruchomić strefę aktywności w Dąbiu. Gmina otrzyma z ministerstwa blisko 23 tys. zł. Całe przedsięwzięcie ma kosztować ok. 46 tys. zł – poinformował burmistrz Józef Rybiński.

Co zrobią?

Nowy plac rekreacyjny powstanie przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej od południowo – zachodniej strony działki. Będzie on także dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Roboty wstępne polegać będą na usunięciu humusu i zniwelowaniu gruntu. Na tak przygotowanej nawierzchni na stopach betonowych zostaną zamontowane urządzenia tzw. siłowni outdoor fitness. Składają się na nią:

-  urządzenie zewnętrzne ławeczka,

-  urządzenie zewnętrzne drabinka,

-  urządzenie zewnętrzne bioderka,

-  urządzenie zewnętrzne Nordic Walking,

-  urządzenie zewnętrzne przyciągacz i wypychacz na 2 osoby,

-  urządzenie zewnętrzne motyl i schodek,

-  betonowy stolik do gry w szachy,

-  cztery ławki parkowe.

Po zamontowaniu siłowni na placu zasiana zostanie trawa.

Rekreacja dla każdego

Otwarte Strefy Aktywności będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których mogą wchodzić urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

28 czerwca 2018