Trzynaste boisko wielofunkcyjne

Powiększ
Trzynaste boisko wielofunkcyjne
Gmina Radomyśl Wielki realizuje kolejne inwestycje zapewniające dzieciom i dorosłym aktywny wypoczynek. Jeszcze w tym roku w Dąbiu, obok prawie gotowej już siłowni zewnętrznej, ma powstać boisko wielofunkcyjne.

Radomyski magistrat rozstrzygnął przetarg na budowę infrastruktury sportowo - rekreacyjnej w Dąbiu. Dokładnie chodzi o boisko wielofunkcyjne, które wybuduje Firma Budowlana MAZUR z Rzędzianowic. Koszt tej inwestycji wyniesie 347,9 tys. zł.

Nowy obiekt powstanie przy miejscowej remizie OSP, w sąsiedztwie praktycznie gotowej już Otwartej Strefy Aktywności, w której zamontowane zostały urządzenia siłowni zewnętrznej. - W ramach nowej inwestycji zostanie wybudowane boisko o wymiarach 32 na 21 metrów. Będzie można na nim zagrać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę, streetball, tenis ziemny i kometkę. Zamontowane zostaną też 6-metrowe piłkochwyty. Prace mają być ukończone do 20 listopada br. – mówi burmistrz Józef Rybiński, dodając, że tego typu inwestycje czynią miejscowość bardziej atrakcyjną: - Jest to pewna zachęta do tego, aby ludzie młodzi pozostawali na naszych terenach wiejskich. Mamy bowiem dobre drogi, jest coraz więcej chodników, są szkoły, przedszkola, jest infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Są i powstają nowe miejsca pracy. Czynimy zatem przyjazne warunki do życia na wsi, m.in. po to, żeby zatrzymać młodych ludzi.

Dodajmy, że w tym roku oddane do użytku zostało boisko wielofunkcyjne wraz siłownią zewnętrzną w Zgórsku. Jeśli chodzi o infrastrukturę sportowo-rekreacyjną to w sumie w gminie Radomyśl Wielki jest już 12 siłowni zewnętrznych, 12 boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią (to w Dąbiu będzie trzynaste), 16 placów zabaw i 15 boisk piłkarskich.

22 sierpnia 2018