Kompleks rekreacyjny w Dąbiu

Powiększ
Kompleks rekreacyjny w Dąbiu
Wczoraj (21.11.) w Dąbiu oficjalnie oddane zostało do użytku boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią.

 

Wybudowane zostało obok remizy, boiska piłkarskiego i siłowni zewnętrznej powstałej w ramach rządowego programu OSA. Ma wymiary 32 na 21 metrów. Jest ogrodzone 6-metrowymi piłkochwytami. Będzie można na nim zagrać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę, streetball, tenis ziemny i kometkę.

- Sporo czekaliśmy na ten obiekt, ale w końcu marzenie stało się faktem. Dziękujemy władzom gminy, burmistrzowi za to wspaniałe dla nas przedsięwzięcie – mówił sołtys Krzysztof Mazur.

Koszt tej inwestycji zrealizowanej przez gminę wyniósł 347,9 tys. zł.

- Życzę mieszkańcom Dąbia, żeby ten obiekt żył. To boisko jest dla wszystkich, dzieci, młodzieży dorosłych. Obok jest siłownia do korzystania z której także zachęcam – powiedział podczas otwarcia burmistrz Józef Rybiński.

Jeśli chodzi o infrastrukturę sportowo-rekreacyjną to w sumie w gminie Radomyśl Wielki jest już 12 siłowni zewnętrznych, 13 boisk wielofunkcyjnych ze sztuczną nawierzchnią, 16 placów zabaw i 15 boisk piłkarskich.

Przy okazji otwarcia boiska wielofunkcyjnego uczniowie SP Dąbie zaprezentowali program patriotyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Dodatkowo uczniowie w ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych.

Więcej zdjęć: kliknij tutaj.

22 listopada 2018