Wśród najlepszych

Powiększ
Wśród najlepszych
Gmina Radomyśl Wielki i burmistrz Józef Rybiński nominowani do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Dzień Samorządu Terytorialnego (27 maja), czyli święto samorządowców jest okazją do nagrodzenia ich pracy i zaangażowania w rozwój kierowanych przez nich powiatów, miast i gmin. Służy temu organizowana przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie Podkarpacka Nagroda Samorządowa. W tym plebiscycie bierze udział po kilkadziesiąt samorządów w każdej kategorii.

Tegoroczna edycja PNS przebiega pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. Spośród nadesłanych przez samorządy ankiet Komisja Nominacyjna na posiedzeniu, które odbyło się 14 maja, nominowała po pięć samorządów w każdej kategorii. Ocenie podlegały inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich obok Radomyśla Wielkiego reprezentowanego przez burmistrza Józefa Rybińskiego, nominowane zostały: Baranów Sandomierski, Rzeszów, Sieniawa i Stalowa Wola, która ostatecznie zgarnęła nagrodę.

29 maja 2019