Szkołę czeka odnowa

Powiększ
Szkołę czeka odnowa
Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzona termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowcu. Gmina pozyskała na ten cel fundusze zewnętrzne.

- Celem inwestycji jest ocieplenie budynku szkoły w Janowcu w zakresie ścian, co znacznie obniży koszty utrzymania obiektu w okresie zimowym. Dodatkowo zaplanowaliśmy remont konstrukcji dachu w celu wymiany części zużytych elementów drewnianych, a także docieplenie stropodachu kotłowni, bo nie spełnia on obowiązujących norm w zakresie izolacyjności cieplnej – mówi burmistrz Józef Rybiński.

Gmina ogłosiła już przetarg na przeprowadzenie tej inwestycji. Zamówienie obejmuje: termomodernizację budynku szkoły, w tym ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji budynku głównego o grubości docieplenia 16 cm, ocieplenie ścian kotłowni wraz z wykonaniem elewacji (grubość ocieplenia 10 cm), wymianę okien i drzwi w kotłowni oraz wymianę pokrycia stropodachu kotłowni wraz z ociepleniem. W kotłowni wymieniony zostanie także kocioł C.O. i armatura. Zmieniony zostanie także dach budynku głównego. Nastąpi wymiana pokrycia w obrębie okapów wraz z wykonaniem nowych okapów, uzupełniona zostanie konstrukcja drewniana oraz pokrycia z wykonaniem podbitki.

Wedle kosztorysu inwestycja ma kosztować 345 tys. zł. Gmina otrzyma 95 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Roboty mają być zakończone do 30 listopada br.

5 lipca 2019