Radomyśl Wielki wspomaga szpital

Powiększ
Radomyśl Wielki wspomaga szpital
Gmina Radomyśl Wielki przekazała blisko 50 tys. zł na rzecz Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup aparatu do dializ dla oddziału zakaźnego.

 

Dotacja ma oczywiście związek ze zwalczaniem pandemii koronawirusa SARS CoV-2 wywołującego chorobę COVID-2019. - Od kilku dni byliśmy w kontakcie z dyrekcją szpitala, która wskazała najpilniejsze potrzeby sprzętowe. Taką okazał się aparat do dializ – mówi burmistrz Józef Rybiński, który wczoraj (2 kwietnia) reprezentując Gminę Radomyśl Wielki przy kontrasygnacie skarbnika Leszka Jagody podpisał stosowną umowę z Józefem Więcławem, dyrektorem Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Jej przedmiotem jest udzielenie dotacji celowej w wysokości 48.600 zł przez radomyską gminę na zakup wspomnianego już aparatu do dializ.

W tych trudnych czasach walki z koronawirusem ta decyzja to wyraz solidarności i odpowiedzialności za życie i zdrowie mieszkańców naszego powiatu, a także pacjentów leczonych w mieleckim szpitalu.

3 kwietnia 2020