Wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

Powiększ
Wysoko w rankingu Rzeczpospolitej
Gmina Radomyśl Wielki zajęła drugie miejsce na Podkarpaciu w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich w 17. edycji Rankingu Samorządów gazety „Rzeczpospolita”.

 

Źródłem danych wykorzystywanych do tworzenia zestawienia są publicznie dostępne bazy danych GUS i Ministerstwa Finansów oraz informacje udzielone przez samorządy w specjalnej e-ankiecie.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Gmina Radomyśl Wielki uzyskała 64,95 pkt. i znalazła się na 2. miejscu w naszym województwie (lepszy okazał się tylko Mielec) i 48. w kraju w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 878 sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu gazety „Rzeczpospolita”. Pełne zestawienie: https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2021/gm_gmw

Zasady Rankingu Samorządów określa niezależna kapituła. Ocenia ona dokonania władz lokalnych pod względem zrównoważonego rozwoju. To umożliwia odpowiedzialne gospodarowanie istniejącymi zasobami w celu budowania trwałego rozwoju w obszarze ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

5 listopada 2021