Radomyskie „powiatówki” odnowione

Powiększ
Radomyskie „powiatówki” odnowione
Zakończyły się roboty modernizacyjne na drogach powiatowych w Radomyślu Wielkim. Ich efektem jest m.in. nowa nawierzchnia asfaltowa o dług. kilku kilometrów, są też nowe i odnowione chodniki. Inwestycje współfinansowane były ze środków powiatu i gminy.

W ramach pierwszego zadania przebudowane zostały fragmenty ulicy Kościuszki (w ciągu drogi powiatowej Nr 1 173R Radomyśl Wielki - Dulcza Mała) oraz ulicy Wałowej (w ciągu drogi Dąbrowa Tarnowska - Radomyśl Wielki).

Droga i chodniki

Prace obejmowały nie tylko wymianę nawierzchni asfaltowych na odcinkach o łącznej długości 1,82 km, ale także przebudowę istniejących chodników z kostki brukowej i odwodnienia oraz wykonanie poboczy i oznakowania poziomego. Zadanie to kosztowało w sumie 1,47 mln zł, a dofinansowanie radomyskiego Urzędu Miejskiego wyniosło w 734 tys. zł. Roboty wykonała F.H.U. Inwest Bruk S.C. Agata i Jarosław Boroński z Otałęży.

Piłsudskiego jak nowa

W ramach przebudowy ul. Piłsudskiego (dawnej drogi wojewódzkiej 984 Lisia Góra – Mielec, którą powiat przejął w zarządzanie po oddaniu do użytku obwodnicy miasta) odnowiona została nawierzchnia drogi na długości 1,28 km (od ul. Targowej w stronę Mielca), a także wybudowany chodnik na długości 250 m (od istniejącego w stronę ronda w Partyni) za rowem wraz z elementami odwodnienia. Wyremontowano też istniejący chodnik. Wykonawcą tej inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM Tomasza Wojtasa, które wykonało ją za 1,215 mln zł. Dofinansowanie z Gminy Radomyśl Wielki wyniosło 250 tys. zł

Z gminnym dofinansowaniem

Warto nadmienić, że oprócz tych inwestycji radomyska gmina współfinansuje (ok. 750 tys. zł) przebudowę drogi powiatowej w Żarówce i Dulczy Wielkiej. Łączny wkład Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim w tegoroczne prace drogowe przy "powiatówkach" wyniesie 1,75 mln złotych.

13 grudnia 2021