Laboratoria przyszłości w naszych szkołach

Powiększ
Laboratoria przyszłości w naszych szkołach
Do szkół podstawowych z terenu naszej gminy trafia kolejny nowoczesny sprzęt dydaktyczny. To rezultat przystąpienia naszych placówek oświatowych do rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Łączna kwota wsparcia jaką otrzymają szkoły z Gminy Radomyśl Wielki to 458 700 zł. W zależności od wielkości, podstawówki mogą zakupić sprzęt od 30 000 zł do 98 700 zł. Na koniec 2021 r. nasze szkoły zakupiły pomoce dydaktyczne 244 691,45 zł (53 %). Pozostała kwota będzie wykorzystana do 30 czerwca br. W ramach programu szkoły kupują pomoce dydaktyczne i wyposażenie pracowni ujęte w specjalnym katalogu opracowanym przez MEN, m.in.: gogle wirtualnej rzeczywistości (VR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem wspierającymi ich funkcjonowanie, roboty edukacyjne wraz z akcesoriami, drukarki 3D, laptopy, wyposażenie pracowni technicznych czy sprzęt fotograficzny.

11 lutego 2022