Ponad setka dzieci otrzyma darmowe laptopy

Powiększ
Ponad setka dzieci otrzyma darmowe laptopy
Dzięki przystąpieniu Gminy Radomyśl Wielki do rządowego projektu Cyfrowa Gmina, dotyczącego wsparcia dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym, 127 uczniów otrzyma bezpłatnie laptopy.

Sprzęt otrzymają uczniowie - dzieci lub wnuki osób pracujących w byłych PGR-ach. Na terenie naszej gminy jako PGR traktowane jest przedsiębiorstwo IGLOOPOL. Gmina Radomyśl Wielki wnioskowała o objecie wsparciem w ramach tego programu 127 uczniów. Nasz wniosek został zaakceptowany i magistrat na ten cel otrzyma kwotę 317.500 zł. Obecnie przygotowywana jest procedura przetargowa związana z zakupem laptopów. O dalszych czynnościach będziemy informowali beneficjentów pisemnie lub telefonicznie.

Celem ogłoszonego przez rząd jesienią ub.r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

18 lutego 2022