Ile pojazdów jeździ przez naszą gminę

Powiększ
Ile pojazdów jeździ przez naszą gminę
Natężenie ruchu pojazdów na drodze wojewódzkiej 984 z Mielca do Lisiej Góry jest jednym z największych w naszym regionie.

 

Zakończyły się badania natężenia ruchu na drogach krajowych i wojewódzkich w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu. Na Podkarpaciu odcinek drogi wojewódzkiej o rekordowym obciążeniu znajduje się na DW 984 w Woli Mieleckiej, w okolicach skrzyżowania z DW 983 na Rzędzianowice i Sadkową Górę. Doliczono się tutaj prawie 19,5 tysiąca samochodów na dobę, w tym ponad 700 ciężarówek i ponad 100 autobusów. Dla porównania, po autostradzie A4 w rejonie Dębicy i Rzeszowa przejeżdża 22 – 23,5 tysiące pojazdów na dobę, na wschód od Rzeszowa ruch na A4 nie przekracza 20 tysięcy pojazdów na dobę.

Na drodze 984 między Radomyślem Wielkim i Wadowicami Górnymi jeździ średnio ponad 12 400 pojazdów na dobę, w tym ponad 800 ciężarówek. To więcej niż na drodze wojewódzkiej 985 prowadzącej od Tuszymy do Tarnobrzega czy na drodze krajowej z Kolbuszowej do Tarnobrzega. Od Wadowic do mostu w Woli Mieleckiej doliczono się ponad 10 tysięcy pojazdów na dobę. Od Radomyśla w stronę Tarnowa: 6626 samochodów.

Jeśli popatrzymy na poszczególne odcinki dróg krajowych, to największe natężenie ruchu występuje na odcinku DK9 pomiędzy Rudną Małą a węzłem autostradowym Rzeszów Północ. Średni dobowy ruch wynosi tu 33 822 pojazdów.

Mapka: Źródło GDDKiA

1 marca 2022