Wśród gmin przyjaznych przedsiębiorcom

Powiększ
Wśród gmin przyjaznych przedsiębiorcom
Samorząd Radomyśla Wielkiego został nominowany do tytułu „Gmina przyjazna przedsiębiorcom” w ramach 22. edycji regionalnego konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa.

Nominację z rąk marszałka województwa Władysława Ortyla odebrał 26 maja burmistrz Józef Rybiński, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Dyplom nominacyjny Podkarpackiej Nagrody Samorządowej w kategorii Gmina Przyjazna Przedsiębiorcom

Kapituła plebiscytu doceniła wieloaspektowe zaangażowanie Gminy w budowę przyjaznego środowiska dla biznesu. Składają się na to m.in.: polityka niskich podatków, uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego pod działalność gospodarczą, inwestycje infrastrukturalne, wsparcie dla firm w czasie pandemii Covid-19, promocja radomyskiego zagłębia wędliniarskiego czy organizacja Noworocznych Spotkań Biznesu, podczas których włodarze przyznają firmom honorowe tytuły w różnych kategoriach i w ten symboliczny sposób wyróżniają za osiągnięcia na wielu płaszczyznach.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa jest skierowana do wszystkich samorządów Podkarpacia, szczebla powiatowego, gminnego i miejskiego. Celem plebiscytu jest m.in. prezentowanie osiągnięć lokalnych małych ojczyzn. Jest to konkurs z tradycją i prestiżem w dziedzinie inicjatyw samorządowych w regionie, który został zorganizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych wraz z Centrum Promocji Biznesu.

30 maja 2022