Będziemy mieć baseny zewnętrzne

Powiększ
Będziemy mieć baseny zewnętrzne
Gmina Radomyśl Wielki otrzyma 4,5 miliona złotych na budowę basenów zewnętrznych. To pieniądze w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

- Dla naszego środowiska to bardzo ważny temat, szczególnie w okresie czerwiec - sierpień. Zamiast w jakichś stawkach młodzież będzie mogła w cywilizowanych warunkach korzystać z atrakcji nad wodą w okresie wakacyjnym. To zadanie jest też dla nas ważne przez pryzmat nauki pływania. Cieszę się na myśl możliwości realizacji tej inwestycji – komentuje burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.

Gdzie i kiedy?

Baseny będą zlokalizowane przy ul. Przemysłowej w Radomyślu Wlk., przy miejskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym, w ramach którego już istnieją stadion, boiska sportowe, tereny rekreacyjne z zielenią urządzoną i stawy rekreacyjne. Inwestycja ma na celu stworzenie już w połowie przyszłego roku infrastruktury dla mieszkańców, zapewniającej bezpieczne korzystanie z rekreacji i sportów wodnych, do użytku w okresie letnim.

Dwie niecki

W ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych radomyski urząd złożył wniosek na zadanie pn.Rozbudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Radomyślu Wielkim – budowa basenów zewnętrznych”. Składają się na nie w głównej mierze dwa baseny rekreacyjne o wymiarach ok. 25 x 12,5 m ze stałą głębokością wody 1,20 m oraz ok. 8 x16 m ze stałą głębokością wody 0,55 m. Oba będą wykonane w technologii basenowych niecek napowierzchniowych.

To nie wszystko

Do tego dojdzie dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m) i splash park z jedną małą zjeżdżalnią wodną dla dzieci w wieku 1-4 lat, stanowiący wodny plac zabaw. Ponadto przewidziano: natryski zewnętrzne oraz brodziki do płukania stóp z kranikami usytuowanych przed pomostami; drewniane pomosty o szerokości ok. 2 m z barierkami; pomieszczenia techniczne, przebieralnie i toalety w systemie stałym lub kontenerowym dla użytkowników, obsługi basenu i pomieszczenia dla technologii uzdatniania wody oraz pomieszczenia i stanowisko do obserwacji dla ratowników. Sanitariaty dostosowane będą do potrzeb najmłodszych użytkowników i osób z niepełnosprawnościami. Teren inwestycji będzie wyposażony w małą architekturę, ławki, kosze na śmieci uwzględniające segregację odpadów, plenerowy przewijak dla niemowląt, nowe nasadzenia zieleni, plażę, oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów.

Dodajmy, że symboliczny czek na pieniądze przyznane przez rząd burmistrz Rybiński odebrał 30 maja w biurze poselskim Fryderyka Kapinosa w Mielcu.

3 czerwca 2022