Samorządowcy docenili rolników

Powiększ
Samorządowcy docenili rolników
Po raz pierwszy w historii dożynek powiatowych władze samorządowe wręczyły wyróżnienia "Super Rolnik" dla najaktywniejszych rolników. Wśród laureatów znalazł się przedstawiciel z naszej gminy.

 

Wyróżnieniem uhonorowano najlepszych, najskuteczniejszych gospodarzy z każdej z gmin powiatu mieleckiego, prezentujących wysoki poziom produkcji oraz przyczyniających się do rozwoju obszarów wiejskich.

Z gminy Radomyśl Wielki laureatem został 38-letni Dariusz Stopa z Dulczy Wielkiej. Gospodarstwo rolne prowadzi od 14 lat. Obecnie gospodarzy na 280 hektarach gruntów rolnych. Oprócz tradycyjnie uprawianych na naszych terenach zbóż, sieje także kukurydzę i rzepak. Większość przeznacza na pasze dla własnej hodowli trzody chlewnej, która wynosi ok. 3 tys. sztuk. Tuczniki dostarcza do rodzinnej firmy „Kazimiera Stopa Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czesław Stopa”. Prowadzi także działalność związaną z usługami rolniczymi. Na rozwój swojego gospodarstwa pozyskał również dotacje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Nagrodę odebrał od starosty Stanisława Lonczaka. Jego podejście z pasją do prowadzonego gospodarstwa nie po raz pierwszy zostało dostrzeżone przez samorządowych włodarzy. W 2014 r. otrzymał tytuł Filara Gospodarki Gminy podczas Noworocznego Spotkania Biznesu. Zdobył także 6.miejsce w wojewódzkim konkursie Rolnik Roku 2014 w plebiscycie Nowin, którego finał odbył się podczas Dni Otwartych Drzwi połączonych z Regionalną Wystawą Zwierząt w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

6 września 2022