Dla dzieci

Powiększ
Dla dzieci
12 listopada miało miejsce oficjalne oddanie do użytku nowoczesnego placu zabaw, który powstał w pobliżu Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

 

- Bardzo mnie cieszy ten nowy plac zabaw. Fajne miejsce, dużo swobody. Będą miały dzieci kontakt ze sobą – skomentowała jedna z matek. - Mamy piękny plac zabaw. Bardzo się cieszymy i dziękujemy! – dodała inna.

Na placu każde dziecko może znaleźć coś atrakcyjnego dla siebie. Więcej zdjęć: tutaj .

Przy ul. Klonowej dzieci mogą już korzystać z blisko 20 urządzeń. Do dyspozycji mają wielofunkcyjny zestaw ze zjeżdżalnią, statek ze zjeżdżalnią, zjazd linowy tzw. tyrolka - ciesząca się dużym zainteresowaniem, tor przeszkód, ścieżka zdrowia, zestaw piaskowy, zestaw kuchenny, baza wiklinowa w postaci szałasu, tablica edukacyjna „kółko-krzyżyk”, piaskownica z palisady, bujaki sprężynowe, huśtawka ptasie gniazdo i huśtawka podwójna. Usypano też górkę, która w zimie może służyć do zjazdów na sankach. Nie zabrakło elementów małej architektury w postaci ławeczek i koszy na odpady. Projekt uwzględniał usuwanie barier architektonicznych - dostęp do terenu objętego inwestycją odbywa się bezpośrednio z przyległej drogi i chodnika.

Całkowity koszt dwóch etapów budowy placu zabaw wyniósł 715 tys. zł. Na to przedsięwzięcie Urząd Miejski przeznaczył część nagrody pochodzącej z rządowego konkursu dotyczącego zwalczania Covid-19 „Rosnąca odporność” w kwocie 400 tys. zł (m.in. na alejki, ogrodzenie, zabezpieczenia). Z kolei na zakup sprzętu na plac zabaw magistrat pozyskał środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20 (działanie 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”). Dofinansowanie wyniosło 132,3 tys. zł, przy wkładzie własnym gminy 75,6 tys. zł.

Logotypy PROW

18 listopada 2022