Docenieni społecznicy

Powiększ
Docenieni społecznicy
Samorządowe Spotkanie Opłatkowe Gminy Radomyśl Wielki stało się okazją do wyróżnienia osób, które angażowały się w różne przedsięwzięcia na rzecz lokalnych społeczności.

Samorządowe Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 28 grudnia, w gminie Radomyśl Wielki zorganizowano już po raz 24. - Tradycyjnie w ten świąteczny czas, a więc między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, wplecione jest spotkanie włodarzy gminy z parlamentarzystami, samorządowcami różnych szczebli i społecznikami zaangażowanymi w życie samorządu lokalnego, aby w przyjaznej atmosferze móc porozmawiać, podziękować sobie nawzajem za współpracę, pogratulować sukcesów i złożyć życzenia na nadchodzący rok – mówił Krzysztof Babiarz, prowadzący samorządową galę

Czas podziękowań

Podczas spotkania, zgodnie z wieloletnim już zwyczajem, burmistrz Józef Rybiński i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś wyróżniają mieszkańców, którzy od lat angażują się w różne przedsięwzięcia na rzecz naszych lokalnych wspólnot. Wśród docenionych, do których wędrują pamiątkowe statuetki i upominki są m.in. strażacy ochotnicy, piłkarze i działacze sportowi, członkowie grup wieńcowych, sponsorzy różnych imprez i przedsięwzięć, a także osoby, które są do dyspozycji organizatorów sołeckich imprez i bez których pomocy trudno byłoby je przeprowadzić. Te wyróżnienia są wyrazem docenienia tego, co robią dla swoich małych ojczyzn. - Spotykamy się w gronie rodziny samorządowej. Członkami tej rodziny są także ludzie, którzy część swojego życia, czas, a nawet i pieniądze przeznaczają dla dobra drugiego człowieka. Włączają się w życie społeczne, gospodarcze, uczestniczą w wielu uroczystościach patriotycznych, kulturalnych, sportowych, w podtrzymywaniu naszej pięknej tradycji – mówił burmistrz Józef Rybiński.

Ponad 30 wyróżnionych

Tym razem uhonorowani zostali:

Piotr Czechura i Piotr Jołda z Dąbia, Tadeusz Bury i Eugeniusz Maj z Dąbrówki Wisłockiej, Dominik Ptak i Wiktor Ryba z Dulczy Małej, Sylwester Cudak, Agnieszka Skrzyniarz i Wiesław Wolak z Dulczy Wielkiej oraz Lucyna Jasina i Joanna Mrozowska z Janowca;

Szymon Litwin, Arkadiusz Rak i Zenon Szady z Partyni, Agnieszka Bierzyńska i Tomasz Czepiel z Pnia, Andrzej Działo i Anna Lebida z Podborza, Magdalena Bielat, Andrzej Kagan, Zuzanna Kopacz i Bożena Rolle z Radomyśla Wielkiego;

Katarzyna Kilian, Ewelina Maroń i Sabina Żala z Rudy, Marta Cholewa i Izabela Pająk ze Zdziarca, Mariusz Dadacz, Halina Gwóźdź i Beata Jakubus ze Zgórska oraz Halina Drąg, Justyna Mróz i Bogusława Szady z Żarówki.

Docenienie szkoły średniej

Były również wyróżnienia specjalne. Włodarze podziękowali Annie Brożynie i Monice Szocik – dyrektor i zastępcy dyrektora Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim. W ramach stowarzyszenia „Szkoła dla Wszystkich” obie panie, od kilku lat, wraz ze swoim gronem pedagogicznym, prowadzą niepubliczną szkołę średnią w naszym mieście, kontynuując dzieło dyrektora Stanisława Prygi. Dyrekcja zawsze jest otwarta na współpracę z samorządem gminnym, angażuje się w jej inicjatywy, uczestniczy wraz z młodzieżą w wydarzeniach organizowanych przez gminę. To również podziękowanie za ubiegłoroczne włączenie się w przygotowanie obchodów 30-lecia samorządu terytorialnego.

Za wsparcie szkoły muzycznej

Podziękowanie powędrowało także do Ryszarda Kuska, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu. Lokalne władze wyraziły w ten sposób wdzięczność dyrektorowi za wkład w rozwój działań samorządu gminnego z zakresu edukacji i kultury. Od początku służył on pomocą przy uruchomieniu Szkoły Muzycznej w Radomyślu. Co istotne pomaga nadal w jej funkcjonowaniu, nie tylko radą. Jednym z ostatnich takich działań było użyczenie dla potrzeb uczniów naszej szkoły dwóch fortepianów. - Pan dyrektor nie jest zazdrosny o muzyczną placówkę po sąsiedzku i po przyjacielsku ją wspiera. To dobry człowiek, tak postrzegany jest wszędzie – komentował poseł Fryderyk Kapinos. - To wielka sprawa, ta wasza działalność, jaką wykonujecie na rzecz lokalnej społeczności – gratulował pozostałym wyróżnionym.

Podsumowania

Józef Rybiński podsumował kończący się rok 2022. - Był to dobry rok, chociaż trudności nie brakowało. Wszystkim szczerze dziękuję za współpracę i wszystko, co robicie dla dobra naszej małej ojczyzny, za każdy gest życzliwości.  Dziękuję również pracownikom urzędu i jednostek organizacyjnych za wykonywaną pracę – skomentował.

Z kolei starosta Stanisław Lonczak zwrócił uwagę na współpracę powiatu i gminy przy inwestycjach. - Ten rok był dobry jeśli chodzi o inwestycje powiatowe na terenie gminy Radomyśl Wielki. Jest tu atmosfera otwartości, nie muszę się tu targować o każdą złotówkę, jak z innymi włodarzami gmin. Dodam, że w ostatnich czterech latach na terenie radomyskiej gminy udało się wykonać ponad 25 km nowych asfaltów i 6,5 km nowych chodników – podkreślał.

Natomiast posłanka Krystyna Skowrońska podkreślała rolę dobrej atmosfery w radomyskim samorządzie i życzyła by nadal taka była w kolejnych latach.

Koncert dla nagrodzonych

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Szkoła Muzycznej w Radomyślu Wielkim. Wyróżnieni i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu uczniów placówki.

Fotoreportaż z wydarzenia

30 grudnia 2022