Przedsiębiorcy uhonorowani

Powiększ
Przedsiębiorcy uhonorowani
Po pandemicznej przerwie władze samorządowe gminy Radomyśl Wielki po raz dziewiętnasty uhonorowały przedsiębiorców. Tym razem podczas Noworocznego Spotkania Biznesu wyróżniły 20 firm w dziewięciu kategoriach.

W tym roku na tradycyjne święto radomyskiego biznesu, które odbyło się w sobotę (28 stycznia) w Zajeździe Wedeta w Zgórsku, przybyło ponad 250 osób, oprócz przedsiębiorców – również spoza gminy, byli także przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i powiatowego. Nagrodzeni zostali:

BRĄZOWY LAUR INWESTORA ROKU

Firma Usługowo-Handlowa Alfa-Trans Jacek Kokoszka z Janowca za budowę budynku w Radomyślu Wielkim przeznaczonego na stację kontroli pojazdów.

Piekarnia WARJAS z Rudy za rozbudowę i przebudowę istniejących budynków gospodarczych wraz z niezbędną infrastrukturą i zapleczem socjalno-bytowym na potrzeby piekarni.

SREBRNY LAUR INWESTORA ROKU

Firma AW-POL ze Zgórska za budowę w miejscowości Podborze budynku produkcyjno-usługowego wraz z częścią socjalno-biurową, na potrzeby produkcji konstrukcji metalowych i aluminiowych oraz usługi z nią związanych.

Firma Handlowo-Usługowa CMB Grzegorz Śliż z Radomyśla Wielkiego

za budowę budynku handlowo-usługowego o pow. sprzedaży do 500 metrów kwadratowych z częścią mieszkalną przy ul. Firleja w Radomyślu Wielkim.

TRANS-ROWER Roman Tylec z Dąbia

za budowę w Dąbiu budynku hali magazynowej z montownią rowerów zapleczem biurowym i pomieszczeniem handlowym.                                 

APM Invest A. Pytka, P. Dubiel, M. Dubiel Sp.j. z Dulczy Małej

za budowę zespołu 6 budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej przy ul. Lonczaka w Radomyślu Wielkim oraz za budowę budynku usługowo-handlowego przy ul. Kościuszki, w którym pod koniec ubiegłego roku działalność rozpoczął popularny market A&K.

ZŁOTY LAUR INWESTORA ROKU

Firma Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni

To nagroda za wielomilionową inwestycję, która została oddana do użytkowania w ubiegłym roku. Jest to hala produkcyjna o powierzchni 4 tysięcy m2 wraz z niezbędnym osprzętem i infrastrukturą. To nowoczesna inwestycja wykonana w najnowszych standardach budowlanych. Dzięki temu przedsięwzięciu firma zwiększyła swoje możliwości produkcyjne, poprawiła warunki pracy oraz jakość swoich wyrobów i przede wszystkim zwiększyła zatrudnienie o 50 osób. Jest to kolejna wielomilionowa inwestycja ukierunkowana na rozwój firmy
i naszego regionu.

WZOROWY PODATNIK PODATKÓW LOKALNYCH

Wysokość i systematyczność płaconych podatków przez podmioty gospodarcze jest bardzo istotnym elementem w rozwoju gmin. Wyróżniono firmy, które znacząco zasilają gminną kasę, a co ważne robią to zawsze bezproblemowo
i systematycznie.

Firma Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni

United Logistics Sp. z o.o. z Janowca

COMPANY SOLO Maciej Kizior z Radomyśla Wielkiego

Firma DUBIEL Sp. z o.o. z Rudy

WYTRWAŁY PRZEDSIĘBIORCA - to nagrody dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes na naszym terenie przynajmniej od trzydziestu lat. Zaczynali swój biznes jeszcze w czasach PRL-u lub po przemianach polityczno-gospodarczych w latach 90-tych XX wieku i pomimo różnych okoliczności działają do dziś.

Spółdzielnia Usługowo-Wytwórcza z Partyni, która w tym roku będzie świętowała półwiecze działalności.

Firma LESTOL Zdzisław Leśniowski z Rudy działająca od 40 lat

Firma BLACHBUD Zdzisław Czuchra z Radomyśla Wielkiego działająca od ponad 30 lat.

Firma OLMET z Partyni, która w tym roku obchodzić będzie 30-lecie działalności.

DARCZYŃCA ROKU

Firma Handlowo - Usługowa WEDETA Edward i Teresa Ukleja ze Zgórska, która przygotowała wigilijną wieczerzę dla osób starszych, samotnych oraz niepełnosprawnych dzieci, a także włączyła się w organizacje dożynek gminnych.

MECENAS SPORTU

Geyer&Hosaja Sp. z o.o. z Partyni - firma od lat mocno wspiera lokalny sport. Spółka jest sponsorem klubu Radomyślanka, akademii piłkarskiej, turniejów, a ostatnio oczkiem w głowie Andrzeja Hosai, właściciela firmy stała się RA-liga, cykliczne rozgrywki piłkarskie dla dzieci z szkół podstawowych. Dodatkowo firma zaangażowała się w modernizację boiska Orlik w Radomyślu Wielkim, przekazując bezpłatnie granulat do sztucznej nawierzchni boiska.

USŁUGODAWCYA ROKU

Gabinet Weterynaryjny s.c. Marta Rybińska-Jarosz, Krzysztof Łoza. To nagroda za świadczenie usług w sytuacjach, które tego wymagają, niemal przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

PROMOTOR DZIEDZICTWA LOKALNEGO

Usługi Pogrzebowe Żala Grzegorz ze Zgórska. Jest to wyróżnienie przyznane za ogromny wkład w organizację dożynek gminnych, które w ubiegłym roku odbyły się w Zgórsku. Ich rozmach nie byłby tak duży, gdyby nie zaangażowanie pana Grzegorza Żali. Dzięki niemu podczas imprezy można było zobaczyć pokaz dawnych metod młócenia i mielenia zboża.

PROMOTOR ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII  

Cegielnia Podborze s. c. Ewa Miękoś-Kudroń i Urszula Miękoś za budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy 2 MW wraz z urządzeniami budowlanymi, czyli wolnostojącymi panelami fotowoltaicznymi, instalacji elektroenergetycznej oraz kontenerowej stacji transformatorowej w zabudowie przemysłowej.

PROMOTOR GMINY

Po raz kolejny samorząd wyraża szacunek i podziękowania oraz docenia przedsiębiorców, którzy poprzez swoje działania promują Gminę. Tytuł Promotora Gminy trafił do panów Andrzeja Krzystyniaka i Władysława Giży z Radomyśla Wielkiego. Jest to nagroda za wsparcie gastronomiczne Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki, która przechodzi przez naszą gminę. Inicjatywa serwowania posiłków dla pielgrzymów odbija się mocno pozytywnym echem nie tylko na Podkarpaciu.

Fotoreportaż: kliknij tutaj.

30 stycznia 2023