Umowa na budowę basenów podpisana

Powiększ
Umowa na budowę basenów podpisana
Urząd Miejski podpisał umowę z wykonawcą basenów zewnętrznych w Radomyślu Wielkim. Inwestycja będzie kosztować 5,7 mln zł. Blisko 80 procent pozyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Do przetargu, który odbył się w grudniu zgłosiło się czterech chętnych. Po analizie złożonych ofert zdecydowano, że baseny wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Fachman z Dębicy. Swoje usługi wyceniło ono na 5 704 942 zł brutto. Gmina otrzyma na to przedsięwzięcie 4,5 miliona złotych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Gdzie i kiedy?

Baseny będą zlokalizowane przy ul. Przemysłowej w Radomyślu Wlk., przy miejskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym, w ramach którego już istnieją stadion, boiska sportowe, tereny rekreacyjne z zielenią i stawami. Inwestycja ma na celu stworzenie już w tym roku infrastruktury dla mieszkańców, zapewniającej bezpieczne korzystanie z rekreacji i sportów wodnych, do użytku w okresie letnim. Wykonawca ma czas na realizację tego przedsięwzięcia do 9 czerwca br.

Niecka duża i mała

W ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład radomyski urząd złożył wniosek na zadanie pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Radomyślu Wielkim – budowa basenów zewnętrznych”. Składają się na nie w głównej mierze dwa baseny rekreacyjne o wymiarach ok. 22,6 m x 12,7 m o głębokości 1,2 m oraz 9 x 12,7m o głębokości 0,6 metra. Oba będą wykonane w technologii basenowych niecek napowierzchniowych.

Zjeżdżalnie, wodny plac zabaw…

Do tego dojdzie dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m) i splash park z jedną małą zjeżdżalnią wodną dla dzieci w wieku 1-4 lat, stanowiący wodny plac zabaw. Ponadto przewidziano: natryski zewnętrzne oraz brodziki do płukania stóp; drewniane pomosty o szerokości z barierkami; pomieszczenia techniczne, przebieralnie i toalety oraz pomieszczenia dla technologii uzdatniania wody i stanowisko dla ratowników. Sanitariaty dostosowane będą do potrzeb najmłodszych użytkowników i osób z niepełnosprawnościami. Teren inwestycji będzie wyposażony w małą architekturę, nowe nasadzenia zieleni, plażę, oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów.

10 lutego 2023