Milionowa inwestycja w oświetlenie

Powiększ
Milionowa inwestycja w oświetlenie
Gmina Radomyśl Wielki pozyskała środki finansowe na wymianę oświetlenia ulicznego na nowoczesne i energooszczędne. Wsparcie pochodzić będzie w ramach rządowego programu „Rozświetlamy Polskę”.

 

To pierwszy taki program, skierowany do samorządów, które chciały zainwestować w nowoczesne oświetlenie ulic. Został uruchomiony w ramach 9. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Radomyski urząd złożył wniosek pn. „Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Radomyśl Wielki”. Na jego realizację otrzymał 912 tys. zł. 

W ramach inwestycji magistrat zamierza zmodernizować istniejące oświetlenie uliczne, na które w zdecydowanej większości składają się stare, kilkunastoletnie, nieekonomiczne lampy sodowe. Zadanie polegać będzie na wymianie istniejących nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych na nowoczesne ze źródłem światła LED. Dzięki temu będzie można uzyskać znaczną redukcję mocy zainstalowanych opraw oświetleniowych Pozwoli to na zmniejszenie kosztów związanych z rachunkami za energię elektryczną. Gmina zamierza wymienić 600 lamp. Nowo instalowane oprawy oświetleniowe będą miały możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać odpowiednie certyfikaty.

Nowoczesne oprawy, które będą montowane nad drogami mają możliwość dostosowania natężenia światła, co pozwala na lepszą widoczność i zwiększa bezpieczeństwo użytkowników dróg.

14 grudnia 2023