Pogotowie będzie mieć lepsze warunki

Powiększ
Pogotowie będzie mieć lepsze warunki
Coraz bliżej do budowy nowej siedziby radomyskiej podstacji pogotowia, która będzie się mieścić przy ul. Wałowej w Radomyślu Wielkim.


20 marca w miejscu, gdzie ma powstać nowy budynek pogotowia, starosta Stanisław Lonczak i dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka podpisali protokół przekazania nieruchomości. W ten sposób pogotowie stało się właścicielem terenu, na którym powstanie nowa siedziba. Ponadto burmistrz Józef Rybiński przekazał dyrektorowi Gałuszce decyzję o warunkach zabudowy. 
- Dziękuję władzom powiatu, na czele ze starostą Lonczakiem, że podjęły decyzję o wymianie z naszą Gminą budynku Rynek nr 1 właśnie za tę działkę i przekazanie tejże nieruchomości na własność pogotowia. To umożliwia rozpoczęcie budowy w tym miejscu nowej siedziby podstacji. Dla Gminy Radomyśl Wielki i okolicznych gmin to ważna decyzja, bo zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Mamy nadzieję, że tym budynku uruchomiona zostanie także nocna i świąteczna opieka medyczna – powiedział burmistrz. 
- To historyczna chwila na Gminy. Nowa siedziba umożliwi szybszą reakcję ratowników na wezwanie. Dziękuję dyrektorowi za wygospodarowanie funduszy na budowę nowego budynku – stwierdził starosta.
- Dziękuję burmistrzowi i staroście za przychylną postawę względem budowy nowej siedziby podstacji. To było marzenie i to marzenie niebawem się zmaterializuje – dodał dyrektor pogotowia.

21 marca 2024