Pouczający Mały Książe

Powiększ
Pouczający Mały Książe
W tarnowskim teatrze uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janowcu z olbrzymim zainteresowaniem śledzili losy Małego Księcia – bohatera powiastki filozoficznej Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Świetnie zaadaptowany na scenę utwór opowiada o dorastaniu do prawdziwej miłości i przyjaźni. Równie ważną sprawą jest odpowiedzialność za drugiego człowieka, a także hierarchia wartości jako podstawa życia i więzi między ludźmi.

Spektakl bardzo podobał się teatromanom z Janowca. Najbardziej przypadła im do gustu gra aktora-amatora, ich rówieśnika, który rewelacyjnie odtworzył tytułową rolę. Podobały się im również scenografia, kostiumy, efekty sceniczne i układy wokalno-taneczne. Po zakończeniu przedstawienia uczniowie na gorąco komentowali jego treść i pouczenia. Nawet zapamiętali kilka „złotych myśli”, jak choćby te, że „musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” czy „szukać należy sercem”.

Tym razem, wyjątkowo uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zobaczyć kulisy tarnowskiego teatru oraz porozmawiać z aktorami odtwarzającymi główne role. Wycieczkę do teatru zorganizował polonista Tadeusz Wałaszek. Razem z nim opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Sabina Remian i Aneta Misiewicz. Na koniec uczniowie zgodnie stwierdzili, że za rok znów pojadą do teatru, by oglądnąć ciekawą sztukę. Może w Krakowie albo w Rzeszowie…

19 maja 2017