Spotkanie z Joanną Olech

Powiększ
Spotkanie z Joanną Olech
6 czerwca uczniowie klasy V i VI podstawówki w Dulczy Małej, biorący udział w konkursie czytelniczym „Mikołajkowy ekspert”, spotkali się w Oddziale Dziecięcym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie z autorką i ilustratorką książek dla dzieci Joanną Olech.

Autorka m.in. „Dynastii Miziołków”, „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Bal piłkarzy” oraz Poppintrokowie”, „Opowiadania z magią i dreszczykiem”. Kiedy nie pisze i nie ilustruje książek, opowiada o nich w prasie, m.in. „Tygodniku Powszechnym”, „Nowych Książkach”, „Rzeczpospolitej”.

Po rozmowach z autorką, wspólnej zabawie i wróżbach czarownicy Joanny, jak sama pani Olech siebie nazwała, przyszedł czas na autografy. Pisarka podpisywała swoje książki oraz wpisała piękne dedykacje dla czytelników z Dulczy Małej. Teraz każdy, kto przyjdzie do naszej biblioteki i sięgnie po książki pani Joanny, będzie mógł je przeczytać.

W bibliotece spotkał się z uczniami zaprzyjaźniony ze szkołą ilustrator książek dla dzieci i młodzieży Suren Vardanian. Wszyscy uczestnicy wycieczki mile spędzili czas w bibliotece – to było coś dla duszy,  a następnie zjedli pyszne lody – to było coś dla ciała. Świetnie bawili się też w wolnym czasie poznając ciekawe miejsca Rzeszowa. Podziękowania dla pani Małgosi Lasek za cudowny spacer.

 

16 czerwca 2017