Najpiękniejsze krajobrazy małej ojczyzny

Powiększ
Najpiękniejsze krajobrazy małej ojczyzny
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarówce potrafią dostrzec piękno ziemi rodzinnej, która jest ich małą ojczyzną. Wśród najpiękniejszych krajobrazów Ziemi Mieleckiej są też te z gminy Radomyśl Wielki.

8 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu miało miejsce rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Krajobrazy mojej małej Ojczyzny”. W jego czwartej edycji wzięło udział 277 uczniów 21 szkół podstawowych i 11 gimnazjów z terenu powiatu mieleckiego. Uczestnicy wykonali 290 prac, były to przede wszystkim albumy, ale również fotografie i prace plastyczne.

Nasi laureaci

Naszą gminę reprezentowali uczniowie z SP Podborze, SP Radomyśl Wielki, SP Żarówka oraz Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim. Wśród laureatów znalazło się trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Żarówce: Aleksandra Wnuk (II miejsce), Hubert Cichoń i Karol Czuchra (wyróżnienie), a także uczennica Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim - Oliwia Studniarz (III miejsce). Organizatorami konkursu byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie – Filia w Mielcu.

Ciekawy zakątek

- Cieszę się, że moi uczniowie potrafią dostrzegać piękno naszego regionu – swojej małej ojczyzny, dostrzegają walory otaczającej nas przyrody i krajobrazu, a także wykazują wrażliwość na otaczający świat – mówi Jolanta Palion, opiekun uczniów z SP Żarówka, pod kierunkiem której uczniowie wykonali prace na konkurs.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy potrafią udowodnić, że nasza ziemia to ciekawy zakątek Podkarpacia.

19 czerwca 2017