Planetarium oblegane

Powiększ
Planetarium oblegane
Dużym sukcesem zakończyła się ekspozycja radomyskiego mobilnego planetarium podczas Festiwalu Nauki w podrzeszowskiej Jasionce.

Impreza miała miejsce w G2 Arena w dniach 16-18 września. Na odwiedzających oprócz radomyskiego planetarium czekały: symulatory lotu, drony, roboty i łaziki marsjańskie, eksperymenty fizyczne i chemiczne.

- Nasza ekspozycja była jedną z głównych atrakcji Festiwalu. W ciągu trzech dni prezentacje w planetarium obejrzało około dwa tysiące osób – przekazuje Janusz Grzyb, nauczyciel geografii w radomyskim gimnazjum.

Festiwal Nauki to największa impreza popularnonaukowa w regionie, która jest adresowana do wszystkich mieszkańców Podkarpacia. Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi. Jak podkreślają organizatorzy, czyli Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, event skierowany jest w szczególności do młodzieży i ma pokazywać, że dziedziny nauki, które z pozoru mogą wydawać się nieprzystępne można podać w interesującej formie.

28 września 2017