Święto Niepodległości

Powiększ
Święto Niepodległości
W piątek mieszkańcy naszej gminy uczcili 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w radomyskim kościele, koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców gminy, której przewodniczył ks. prałat Stanisław Niemiec. W kazaniu ks. proboszcz Jerzy Bulsa zwrócił uwagę, że sprawy Ojczyzny powinny jednoczyć wszystkich Polaków: - Ojczyzna to ważna sprawa, która powinna nas jednoczyć , jak to wydarzenie z Roku Pańskiego 1918. Tak jak to zrobili nasi przodkowie, aby wydobyć Ojczyznę z okowów niewoli po 123 latach. Do tego potrzeba była odwaga i heroizm. Nasi przodkowie nie bali się pokazać swojej narodowej świadomości.

Po nabożeństwie miał miejsce „Wieczór Patriotyczny” w wykonaniu Chóru Echo i młodzieży z Radomyśla Wielkiego, a po nim Śpiewanki Patriotyczne czyli wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich z czasów kształtowania się naszej państwowości po okresie zaborów.

Na zakończenie delegacje samorządowców, strażaków, nauczycieli i związkowców złożyły wiązanki kwiatów przy figurce Matki Bożej na Rynku.

- Takie wydarzenia, jak Święto Niepodległości powinny nas jednoczyć i dawać poczucie wspólnoty. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości i ją przygotowali – powiedział na zakończenie obchodów burmistrz Józef Rybiński.

13 listopada 2017