Szóste urodziny Snipa i Kocia

Powiększ
Szóste urodziny Snipa i Kocia
21 listopada uczniowie szkoły z Dulczy Małej odwiedzili Oddział Dziecięcy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki publicznej w Rzeszowie i spotkali się z pisarką książek dla dzieci – Stanisławą Bełch.

 

 

Babcia Stasia – bo tak o sobie mówi - mieszka w Rzeszowie, jest emerytowaną nauczycielką, która od kilku lat pisze bajki i wiersze dla dzieci. Razem z nią młodzi dulczanie świętowali 6 urodziny Snipa i Kocia – jej książkowych bohaterów z wydanej serii książeczek.

Są one opowieścią - historią o życiu dwóch kotów. Snip - dorosły, dostojny, rozsądny i mądry oraz Kocio - mały, młody, zabawny, figlarny i mniej mądry ale za to ciekawy świata. Krótko mówiąc Snip wychowuje Kocia, mimo iż napotyka na trudności, nie poddaje się. Koty przeżywają wspólnie wiele ciekawych przygód w różnych miejscach naszego kraju np. „Snip i Kocio nad morzem”, „Snip i Kocio w górach”, „Snip i Kocio zwiedzają Rzeszów”.

Książki opisują wesołe i mniej zabawne zdarzenia, kocie psoty oraz ich różne perypetie. Oprócz treści przygodowych posiadają elementy wychowawcze, dydaktyczne i humorystyczne. Pobudzają czytelnika do analizy zachowań bohaterów i wyciągania wniosków.

- Poza ciekawym spotkaniem z autorką nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych – wspólnie z paniami z biblioteki wykonali kocie zakładki do książek. Panie przygotowały też dla uczestników słodki poczęstunek. W bibliotece odwiedził nas również Przyjaciel naszej szkoły – pan Suren Vardanian -  rysownik, ilustrator książek dla dzieci i młodzieży. Oczywiście namalował dla dzieci kilka rysunków „na życzenie”. To był mile spędzony czas, kiedy dzieci bawiąc się uczyły, nabywały umiejętności właściwego zachowania w bibliotece, obcowania z książką i jej twórcą – przekazują nauczyciele z Dulczy Małej.

 

                                                                                           

30 listopada 2017