Przygoda w teatrze

Powiększ
Przygoda w teatrze
W śnieżny grudniowy dzień uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudzie, wyruszyli do Krakowa. Młodzi miłośnicy teatru z klasy IV - VII obejrzeli spektakl przygotowany przez Teatr Groteska, pt. „Przygody Tomka Sawyera”.

W przedstawieniu występują m.in. Tomek Sawyer i Huckelberry Finn, dwóch nastoletnich przyjaciół. Jeden jest zwariowanym, niepokornym rozrabiaką, drugi – zmuszonym do samodzielności „dorosłym” dzieckiem. Obydwaj napędzani niebanalną wyobraźnią, co chwile wpadają w coraz to większe tarapaty.  Rytmiczna, pełna humoru inscenizacja została zrealizowane w żywym planie, a także planie lalkowym. Dużym atutem przedstawienia jest ciekawa plastyka, piękne piosenki, doskonały ruch sceniczny, a także spora doza humoru i rozrywki. Podążając za losami Tomka można uświadomić sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń, lojalność i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze.

Wyjazd do teatru wszystkim sprawił wiele radości i był źródłem ciekawych doznań artystycznych. Nad sporą gromadką teatromanów z Rudy czuwali nauczyciele: Jadwiga Kawka, Lidia Kawa, Adam Mroczek i Ireneusz Weryński.

5 grudnia 2017