Dzieci seniorom

Powiększ
Dzieci seniorom
27 stycznia br. w Janowcu odbyło się Międzypokoleniowe Spotkanie Opłatkowe połączone z obchodami Dnia Babci i Dziadka.

 

Gościem honorowym był burmistrz Józef Rybiński. Uroczystość przygotowała Rada Rodziców i Rada Sołecka z sołtysem Mariuszem Bajorem, natomiast część artystyczną – nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na czele z dyrektor Anną Cetnar.

Spotkanie rozpoczęto mszą świętą w intencji seniorów. Następnie w wypełnionej po brzegi auli remizy Ochotniczej Straży Pożarnej pani dyrektor zaprosiła do obejrzenia jasełek. Zaprezentowali je uczniowie z młodszych klas, za co otrzymali duże brawa. Nie zabrakło także zabawnych scenek z życia babć i dziadków. Na zakończenie występu dzieci wręczyły seniorom specjalnie przygotowane upominki.

Burmistrz Józef Rybiński wszystkim zebranym złożył życzenia świąteczno-noworoczne, podkreślając dużą rolę, jaką w rodzinie spełniają babcie i dziadkowie. Po wspólnej modlitwie i dzieleniu się opłatkiem do życzeń dołączył proboszcz parafii rzymsko-katolickiej pw. Św. Jana Chrzciciela w Janowcu, ks. Henryk Juszczyk, a także siostry zakonne ze swą matką przełożoną ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich.

Uroczystość przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze. Dla gości, którzy wspólnie zasiedli przy stole z pracownikami szkoły, władzami gminy i radą sołecką, przygotowano ciepły poczęstunek, ciasta i ciasteczka, owoce oraz napoje. Podtrzymano więc tradycję wspólnego kolędowania i biesiadowania. Uczniowie zaprezentowali ciekawe inscenizacje, kostiumy, dekoracje, mogli też pochwalić się swoimi umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi. Wielkimi oklaskami nagrodzono solowy występ Ewy Kuciemby z klasy V, która rewelacyjnie wykonała w gwarze góralskiej pastorałkę „Nocka wigilijna”.

Spotkanie zorganizowano przy wsparciu finansowemu Gminy Radomyśl Wielki (w ramach GPPiRPA oraz PN) i sponsorów z Janowca.

Więcej zdjęć: kliknij TUTAJ .

5 lutego 2018