Muzealne zwiedzanie

Powiększ
Muzealne zwiedzanie
Uczniowie klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej mieli okazję zwiedzić Muzeum Regionalne Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu – w Pałacyku Oborskich.

 

Dzieci mogły usłyszeć fragmenty z historii miasta Mielca i zobaczyć wśród eksponatów  m.in. kopie aktu lokacyjnego miasta  oraz egzemplarz Biblii Jakuba Wujka z 1599 roku. Duże wrażenie na nich wywołały zbiory archeologiczne: kości mamuta, siekierki krzemienne, naczynia gliniane, wyposażenie okolicznych dworów szlacheckich: pamiątki związane z dawnymi właścicielami budynku oraz parku - rodziny Oborskich. Uwagę uczniów przykuły obrazy Wojciecha Kossaka, Teodora Axentowicza oraz duża kolekcja pamiątek i prac Władysława Żurawskiego, wybitnego drzeworytnika. Dowiedziały się również, że w tym miejscu odbywają się spotkania prezydenta miasta oraz śluby cywilne.

Spacer po pałacowym parku, wśród pięknie utrzymanych alejek i kwiatowych rabat umilił pobyt w Mielcu. Atrakcją dla naszych uczniów okazał się  duży plac zabaw przy Pałacu Oborskich. Spragnieni uczniowie w McDonaldzie, ugasili pragnienie. Był to ostatni punkt wycieczki, podczas której nie zapomniano o przestrzeganiu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Wycieczkę prowadzili: Kazimierz Remian, Alicja Szot i Barbara Kubek.

11 maja 2018