Rodzina to najlepsza drużyna

Powiększ
Rodzina to najlepsza drużyna
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janowcu w miłej atmosferze i przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny.

 

Impreza odbyła się w sobotę, 26 maja. Podkreślała wartość rodziny jako najlepszej drużyny. Została zorganizowana przy współpracy dyr. Anny Cetnar, nauczycieli, Rady Rodziców, sponsorów, a przede wszystkim – uczniów.

W czasie corocznej imprezy połączono trzy ważne święta: Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Rozpoczęła ją część artystyczna przygotowana przez dzieci przedszkolne, uczniów z klas I-III oraz częściowo z klas starszych.

Mali artyści tańczyli, śpiewali, zaprezentowali pokaz mody, a każdy występ sprawił dużo radości u licznie przybyłych rodziców i zaproszonych gości, co potwierdziły gromkie brawa. Z zachwytem przyjęto „występ” Sławomira z piosenką Miłość w Zakopanem, ten wielki tegoroczny przebój świetnie naśladował Karol uczeń V klasy.

Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawę dla wszystkich. Mali i duzi piknikowicze do woli korzystali z licznych atrakcji: z nadmuchanej zjeżdżalni w kształcie zamku i z euro-bungee. Rodziny bardzo chętnie włączały się do licznych konkursów z nagrodami. Dziewczynki chętnie brały udział w grupowych tańcach, doskonale wykonując podstawowe figury i kroki ulubionych przebojów. Częstowano się watą cukrową na patyku, lodami  jak również kiełbaskami i ziemniakami z grilla, napojami, a uczniowie – słodyczami otrzymanymi w prezencie z okazji Dnia Dziecka.

Atrakcje pikniku udowodniły, że miło i ciekawie można spędzić wolny czas bez alkoholu i innych używek, a także przyczyniły się do integracji rodziny oraz środowiska lokalnego .

Zorganizowanie tak atrakcyjnej imprezy możliwe było dzięki wsparciu finansowemu lokalnych sponsorów, a także środków pozyskanych  z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

12 czerwca 2018