Pożegnanie lata w 100-lecie niepodległości

Powiększ
Pożegnanie lata w 100-lecie niepodległości
W niedzielne popołudnie 16 września Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dulczy Wielkiej wraz z radą sołecką zorganizowali piękną patriotyczną uroczystość z nutką profilaktycznego pożegnania lata.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji dziękczynnej za 100 lat Polski Niepodległej, 80 lat istnienia parafii oraz tegoroczne plony z udziałem władz gminnych, uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, grupy wieńcowej i mieszkańców Dulczy Wielkiej odprawionej przez proboszcza parafii ks. dr. Andrzeja Ślusarza oraz ks. prof. Bogdana Węgrzyna. Po mszy świętej nastąpił przemarsz korowodu pod pomnik upamiętniający poległych mieszkańców Dulczy Wielkiej w czasie wojen światowych - gdzie 

delegacje władz gminy Radomyśl Wielki w osobie burmistrza Józefa Rybińskiego, zastępcy Stanisława Lonczaka  i przew. Rady Miasta pana Jana Miękosia, komendanta policji w Radomyślu Wielkim Łukasza Łazarza, sołtysa Marka Wolaka i dyrektor szkoły Agnieszki Snuzik złożyły kwiaty i znicze oraz zasadziły pamiątkowego dęba.

Po udaniu się na stadion w Dulczy Wielkiej rozpoczęły się obrzędy dożynkowe i występy artystyczne uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w duchu niepodległościowym. Ważnym punktem imprezy było  dyktando narodowościowe z udziałem zaproszonych gości, władz gminnych oraz chętnych mieszkańców wsi. Zwycięzcą okazała się radna z Dulczy Małej Zuzanna Setera, drugie miejsce zajęła mieszkanka wsi Leokadia Wawrzonek, trzecie – komendant KP w Radomyślu Robert Łazarz.

Gwoździem programu okazał się spektakl teatralny KOPCIUSZEK w wykonaniu rodziców i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej, na który przybyła nieoczekiwana liczba widzów. Mieli oni możliwość zapoznać się również z tematyką profilaktyki uzależnień.

A. Snuzik

20 września 2018