Papieski jubileusz

Powiększ
Papieski jubileusz
Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Gorlacha w Rudzie przygotowali obchody Dnia Papieskiego, w tym roku w szczególną, 40-tą rocznicę wyboru Polaka na tron Piotrowy.

 

Wybór kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się!

Młodzież poprowadziła modlitwę różańcową z rozważaniami w kościele parafialnym. Następnie zaprezentowała montaż słowno – muzyczny, przypominając fakty z życia Ojca Świętego i Jego nauczanie. Słowa narracji przeplatane były wzruszającymi wierszami i pięknymi pieśniami. Młodzi artyści włożyli wiele serca, pasji, zapału i energii, w to aby jak najlepiej uczcić pamięć naszego świętego papieża.

Wysiłek dzieci został doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność. Były brawa, łzy wzruszenia i zachwytu. Słowa podziękowania do uczniów i nauczycieli skierował również ksiądz Roman Wrona.

Uroczyste obchody Dnia Papieskiego przygotowała Jadwiga Kawka z pomocą Ireneusza Weryńskiego. Pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II, rozdawane wszystkim zebranym w kościele, ufundowała Joanna Działo.

24 października 2018