W dębickim muzeum

Powiększ
W dębickim muzeum
28 listopada uczniowie z oddziałów edukacyjno – terapeutycznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej odwiedzili dwa ciekawe miejsca w Dębicy - Muzeum Regionalne oraz Lunch Bar Smaki Radości.

Lunch Bar Smaki Radości jest inicjatywą  Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”. To przyjazne i przytulne miejsce gdzie można zjeść pyszny posiłek. W restauracji pracują dorosłe osoby niepełnosprawne wspierane przez trenerów. Wizyta w restauracji była okazją do nabycia nowych umiejętności. Dla starszych dzieci była to swoista lekcja doradztwa zawodowego.

Po śniadaniu młodzi dulczanie udali się do Muzeum Regionalnego, gdzie zwiedzili wystawę „Jawą się stało co pradziad śnił. Dębiczan wędrówka ku Niepodległej.” Podczas zwiedzania ekspozycji przewodnik przybliżył nam historię regionu, opowiedział o ludziach, którzy walczyli o naszą wolność, zobaczyliśmy pamiątki rodzinne i liczne fotografie.

Od kilku miesięcy uczniowie z Dulczy Małej wędrują po Ścieżkach Niepodległości, odkrywając coraz to nowe miejsca i fakty, a nade wszystko utwierdzają się w przekonaniu, że trudna była droga naszych pradziadów do Wolnej Polski, a my mamy szczęście żyć w wolnym kraju. W czasie tych wędrówek jest czas na zadumę i czas na przyjemność.

4 grudnia 2018