Dulcza Mała potrzebującym

Powiększ
Dulcza Mała potrzebującym
Grudzień to czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Każdego roku społeczność szkoły w Dulczy Małej wspiera osoby w potrzebie, dlatego chętnie włączyła się w kampanię #RazemNaŚwięta.

Celem akcji była organizacja pomocy osobom potrzebującym. Szkolne Koła Wolontariatu wraz z opiekunami Lucyną Grzyb i Sylwią Lisak zdecydowało odpowiedzieć na apel mieleckiego szpitala i przeprowadzić zbiórkę pluszaków dla  przebywających w nim dzieci oraz wesprzeć akcję pomocy dla chorej Ali z Radgoszczy.

Szpital na swojej stronie pisał: „Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Mielcu każdego roku pomoc medyczną uzyskuje kilkaset dzieci. - Czas spędzony przez nie w szpitalu nie zawsze jest przyjemny – z reguły przepełnia go stres i lęk przed nieznanym. Chcąc oswoić małych pacjentów z naszą lecznicą, już jakiś czas temu zapoczątkowaliśmy akcję „Przytulanka na odwagę”, w ramach której przekazywaliśmy pozyskane własnym asumptem maskotki wszystkim dzieciom odwiedzającym mielecki SOR. Ten mały dla nas gest serca oznaczał bardzo wiele dla dzieci, które – dzięki maskotce – czuły się w szpitalu lepiej i bezpieczniej – mówi lek. med. Monika Gołębiowska, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w mieleckim szpitalu”.

Odzew ze strony społeczności szkolnej i przedszkolaków był natychmiastowy. Zebraliśmy ponad 250 „przytulanek na odwagę”, które po szkolnej wigilii wraz z panią Agnieszką wyruszyły do Mielca. Z informacji jakie posiadamy, pluszaki przez Was podarowane trafią na oddział zakaźny.

Równocześnie wolontariusze prowadzili pomoc dla Ali. Szczególnie chcemy wyróżnić postawę wolontariuszki Wiktorii Popardy, która poświęciła wolny czas w niedzielę i wraz z opiekunem szkolnego koła wolontariatu uczestniczyła w zbiórce pieniędzy w Radgoszczy. Ich wata cukrowa cieszyła się dużym powodzeniem :)

W tym samym czasie zbierano i wystawiano na oficjalnej stronie „Licytacje na leczenie Alicji” przedmioty podarowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli, a w szkole pieczono pierniczki specjalnie dla Ali. Należy podkreślić, że poszczególne klasy chętnie włączyły się w zbiórkę produktów, bez których te pierniki nie mogłyby powstać. Nasi uczniowie zaangażowali również swoje rodziny i sami stworzyli piernikowe dzieła sztuki w ramach rodzinnego konkursu kulinarnego „Święta Pachnące Piernikiem”. Środki zebrane dla Ali zostaną przekazane jej rodzicom podczas koncertu świątecznego w Radgoszczy. Przypominamy, że Ala i jej rodzice zapraszają Was na to niezwykłe wydarzenie.

Kolejny już rok Święta Bożego Narodzenia sprawiły cuda w naszej szkole. Każdy najmniejszy gest to cegiełka dobra, których w tym roku było bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze akcje: przedszkolakom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły w Dulczy Małej (a także tym, których przez nieuwagę tutaj nie wymieniono). Jesteście wspaniali! Pamiętajcie DOBRO zawsze WRACA, a POMAGANIE JEST FAJNE!

31 grudnia 2018