Społecznicy z podziękowaniami

Powiększ
Społecznicy z podziękowaniami
Podczas tradycyjnego Samorządowego Spotkania Opłatkowego włodarze gminy Radomyśl Wielki wyróżnili osoby, które angażowały się w różne przedsięwzięcia na rzecz lokalnych społeczności.

 

Samorządowe Spotkanie Opłatkowe, które odbyło się 28 grudnia, w gminie Radomyśl Wielki zorganizowano już po raz 21. Tradycyjnie w ten świąteczny czas, a więc między Bożym Narodzeniem, a Nowym Rokiem, wplecione jest spotkanie włodarzy gminy z samorządowcami różnych szczebli i społecznikami zaangażowanymi w życie samorządu lokalnego, aby w przyjaznej atmosferze móc porozmawiać, podziękować sobie nawzajem za współpracę, pogratulować sukcesów i złożyć życzenia na nadchodzący rok.

Podczas spotkania, zgodnie z wieloletnim już zwyczajem, burmistrz Józef Rybiński i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miekoś wyróżniają mieszkańców, którzy od lat angażują się w różne przedsięwzięcia na rzecz naszych lokalnych wspólnot. Wśród docenionych, do których wędrują pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki są m.in. strażacy ochotnicy, piłkarze i działacze sportowi, członkowie grup wieńcowych, sponsorzy różnych imprez i przedsięwzięć, a także osoby, które są do dyspozycji organizatorów sołeckich imprez i bez których pomocy trudno byłoby je przeprowadzić. Te wyróżnienia są wyrazem docenienia tego, co robią dla swoich małych ojczyzn. Uhonorowani zostali:

Jerzy Kilian, Agnieszka Mazur (Dąbie), Mariusz Labak, Jarosław Pytel (Dąbrówka Wisłocka), Zuzanna Setera (Dulcza Mała),

Romana Dudek, Kazimiera Stopa, Paweł Wolak (Dulcza Wielka), Agata Bator, Adam Mrozowski (Janowiec),

Dorota Oleksiak, Joanna Oleksiak (Partynia), Alina Kagan, Anna Padykuła (Pień), Piotr Kilian, Monika Pieróg (Podborze),

Agnieszka Jarosz, Andrzej Kalita, Romuald Kołodziej, Michał Kozioł, Grzegorz Szczurek (Radomyśl Wielki),

Tadeusz Grzanka, Marian Szkutnik, Anna Zabawa (Ruda), Rafał Cygan, Marcin Krężel, Marcin Tabor (Zdziarzec),

Waldemar Olejniczak, Zbigniew Skowron (Zgórsko), Stanisław Gera, Marian Głowacki, Marian Mrozowski (Żarówka).

Dodatkowo za dotychczasową działalność troje przedstawicieli oświaty: Anna Krasoń (była wieloletnia dyrektor radomyskiego gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Pniu), Stanisława Syper (była wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej) i Janusz Grzyb (pomysłodawca budowy obserwatorium) odebrali najwyższe gminne odznaczenie „Medale za zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki”.

9 stycznia 2019