Sto lat Babciu! Sto lat Dziadziu!

Powiększ
Sto lat Babciu! Sto lat Dziadziu!
„Za to wszystko, co dla nas robicie, za opiekę, gdy rodzice nie mają czasu, za pyszne smakołyki, za uśmiech, którym witacie każdy nasz sukces i za miłość którą nas obdarzacie serdecznie Wam dziękujemy”.

Takimi słowami uczniowie najmłodszych klas podziękowali swoim najukochańszym dziadkom podczas uroczystego spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, które miało miejsce 22 stycznia w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

Po raz kolejny mieliśmy okazję w tak licznym gronie (ponad 200 osób) świętować tę uroczystość. Zaszczycili nas swoją obecnością Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś i jego z-ca Andrzej Szczurek, Zarząd Osiedla, radni miejscy, przedstawiciele Rady Rodziców i ks. Jerzy Bulsa. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz zaangażowaniu rodziców, którzy upiekli pyszne ciasta i pomogli w przygotowaniach.

Uczniowie Oddziału przedszkolnego i klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawczyń zaprezentowali układy taneczne, wiersze, piosenki oraz przedstawienie pt: „Kot w butach”. Następnie wnuczęta wręczyły swoim dziadkom pamiątkowe laurki i drobne upominki.

Na zakończenie Babcie i Dziadkowie składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem i słuchając kolęd w wykonaniu szkolnego chórku. Cała uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, młodym wykonawcom dała możliwość zaprezentowania swoich zdolności, a widzom dostarczyła wielu emocji.

24 stycznia 2019