Babciu i Dziadku, kochamy Was

Powiększ
Babciu i Dziadku, kochamy Was
23 stycznia po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej mieli okazję wyrazić swoje uczucia wobec Babć i Dziadziusiów, którzy w licznym gronie celebrowali swoje święto.

 

Zaszczycili nas swoją obecnością Andrzej Przybyszewski - dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, Sylwestra Rybińska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim oraz Stanisława Syper - długoletnia dyrektorka szkoły oraz wielu seniorów, którzy nie mają wnucząt w szkole.

Uroczystość w gościnnych murach Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wisłockiej była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, lokalnych sponsorów oraz zaangażowaniu Rady Rodziców, która upiekła pyszne ciasta i pomogła w przygotowaniach. Po mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Sylwestra Krużla, przybyłych gości powitała dyrektor Joanna Wolak.

Następnie uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, przedstawienie „Bajeczka ciepła jak maskoteczka” oraz popisy gimnastyczne. To międzypokoleniowe spotkanie było okazją do rozmów o szkodliwości nałogów (zwłaszcza nadużywania alkoholu), wspólnego posiłku oraz śpiewu kolęd, ponieważ wystąpił przed seniorami zespół kolędniczy.

25 stycznia 2019