Uczniowie lubią recykling

Powiększ
Uczniowie lubią recykling
14 lutego, w dniu pełnym miłości, Szkolne Koło Wolontariatu w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej zorganizowało „EkoWalentynki 2019”. Wolontariusze rozdawali lizaki w kształcie serca za przyniesione zużyte baterie oraz drobne elektroodpady.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, które już od kilku tygodni przygotowywały się do tego dnia. Opiekunki SKW: Sylwia Lisak i Lucyna Grzyb zgodnie twierdzą, że kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży jest obowiązkiem wobec przyrody, a tym samym całej ludzkości.

EkoWalentynki to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem  jest popularyzacja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii  oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W tej akcji uczestniczyło do tej pory blisko 1000 lokalnych  partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Głównymi Partnerami akcji są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku. Pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski ekolog i podróżnik mówi: „Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie,  zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem miłości do  naszej planety”.

Wolontariusze z Dulczy Małej  przypominają, że chociaż lizaki zostały rozdane, zużyte baterie będą nadal zbierane do specjalnych kartonów, które znajdują się w szkole. Planowany termin zakończenia akcji to 22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi. Zachęcamy każdego do zaangażowania się w zbiórkę!

O EkoWalentynkach mówiło Radio Rzeszów: https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/19313/eko-walentynki-w-dulczy-malej

18 lutego 2019