Kulinarna bitwa gospodyń

Powiększ
Kulinarna bitwa gospodyń
Do 31 marca można zgłaszać się do kolejnej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń skupiających kobiety. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje KGW przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

W tegorocznej bitwie mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób, a konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. W decydującej rozgrywce najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich, dane korespondencyjne, listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy z przepisem i opisem.

Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania (zamieszczenie zdjęcia nie jest obowiązkowe). Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem wydarzenia jest KOWR, a patronat nad konkursem objęło ministerstwo rolnictwa.

14 marca 2019