Poznają ciekawe zakątki

Powiększ
Poznają ciekawe zakątki
Uczniowie klas I-III z Dulczy Małej rozpoczęli przygodę z Wielką Mapą Polski.

Wielka Mapa Polski to akcja skierowana do nauczycieli i uczniów klas I -III. Ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami. Najmłodsi uczniowie szkoły chętnie przyjęli zaproszenie do udziału w tej akcji i zaczęli  wypisywać kartki do partnerów wymiany pocztówek. - Chcemy podkreślić, że widokówka Dulczy Małej powstała ze zdjęć zrobionych przez uczniów szkoły i zaprojektowana na potrzeby uczestnictwa w Międzynarodowym Projekcie Piękna Nasza Polska Cała, w której braliśmy udział w I semestrze – przekazują duleccy nauczyciele

Dzięki pocztówkowej akcji uczniowie będą doskonalić umiejętności pisania korespondencji, a także odkrywać najciekawsze miejsca w innych regionach kraju, a tym samym poznawać ojczyznę, rozwijać wyobraźnię i nawiązywać przyjaźnie.

Uczniowie z Dulczy otrzymali już pierwsze kartki z pozdrowieniami. Obecnie czekają na Wielką Mapę Polski – fizyczną mapę w formacie BO, która ma wymiar edukacyjny. Będzie też służyła uczniom i nauczycielom do zlokalizowania miejscowości, z której otrzymają pocztówki od innych szkół oraz do poznawania najpiękniejszych zakątków Polski.

10 kwietnia 2019